Obchodní řád

Všeobecné obchodní podmínky

Tento obchodní řád definuje podmínky pro nákup zboží na internetových stránkách www.czmedica.com, jakož i podmínky pro jejich reklamaci.
Provoz tohoto obchodu se řídí platnou legislativou ČR a rovněž nabízené zboží je v souladu s platnými právními normami. Uvedené ceny jsou konečné.

Objednávka

 1. Objednávku lze provést prostřednictvím internetového obchodu www.czmedica.com
 2. Při objednávce je nutné vyplnit veškeré požadované údaje o kupujícím.
 3. Údaje uvedené v objednávce slouží pouze pro vyřízení objednávky a nejsou ukládány do žádné databáze (viz část Ochrana osobních údajů).
 4. Odesláním objednávky vyjadřujete souhlas s naším obchodním řádem a všemi pravidly uvedenými na této stránce.
 5. Prodávající si vyhrazuje právo, odmítnout objednávku kupujícímu, který v minulosti neodebral nebo řádně nezaplatil objednané zboží.

Expedice

 1. V nejbližší možném termínu po obdržení objednávky, nejdéle však do 10 pracovních dnů bude zboží expedováno.
 2. V případě, že nebudeme schopni Vámi objednané zboží vyexpedovat do 10 pracovních dnů od obdržení objednávky, nebo v případě platby předem od obdržení platby na účet, budeme Vás neprodleně informovat o předpokládané době expedice. V tomto případě máte nárok na slevu ve výši 5 % z celkové ceny objednávky.
 3. Zboží je zasíláno prostřednictvím České pošty (ČP)  na dobírku, nebylo-li uhrazeno předem. Pokud v době doručení zásilky nebudete na doručovací adrese, obdržíte do schránky poštovní oznámení o uložení zásilky. Zásilku si poté budete moci vyzvednout na Vaší pobočce České pošty, nebo můžete zvolit produkt Balíkovna ČP a dobírku uhradit na poště, či smluvních místech ČP. V případě úhrady předem na náš účet, bude objednávka zaslána na pobočku České pošty, která je uvedena v objednávce. O tomto postupu a čase podání bude zákazník odesílatelem informován e-mailem na jeho uvedenou e-mailovou adresu.
 4. Zboží je také možné vyzvednout si osobně v sídle firmy. Pozor!! Než-li si půjdete zboží vyzvednout, vyčkejte na potvrzovací email, že je zboží v kanceláři připraveno.
 5. Pro expedici mimo ČR a SR je nutná individuální domluva (viz strana Kontakt).

Poštovné a balné

 1. K ceně objednaného zboží je připočteno poštovné.
 2. Balné si neúčtujeme.
 3. Při platbě na účet nebo dobírkou produktu BALÍKOVNA ČP v rámci ČR účtujeme poštovné ve výši 95,- Kč.
 4. Při odeslání na dobírku je poštovné v rámci ČR 145,- Kč.
 5. Při platbě předem na Slovensko si účtujeme poštovné ve výši 350,- Kč.
 6. Dobírky na Slovensko neposíláme.
 7. Při objednávce nad 1000,- Kč (na Slovensko nad 2500,-) není poštovné účtováno.

Platby

 1. Na dobírku – při zaslání na dobírku probíhá platba v okamžiku převzetí zboží kupujícím.
 2. Bankovním převodem – na účet prodávajícího : 269196499/0300 vedený u banky ČSOB. Zboží je expedováno ihned po obdržení požadované částky. Údaje nutné pro odeslání jsou číslo účtu, variabilní číslo (číslo objednávky), konstantní symbol (0308) a částka v Kč (cena objednávky). Neobdržíme-li platbu na náš účet do 10 dnů od objednání, bude objednávka automaticky stornována.

Kupní smlouva

 1. Řádně vyplněná objednávka je považována za návrh kupní smlouvy.
 2. Kupní smlouva vzniká v okamžiku dodání zboží a jeho převzetí kupujícím.
 3. Odstoupení od smlouvy ze strany spotřebitele je uskutečněno písemným vypovězením nebo nepřevzetím zásilky.
 4. V případě nepřevzetí již zaplacené objednávky má kupující právo (po obdržení zásilky zasílajícímu) na navrácení zaplacené částky převodem na účet a to po odečtení poštovného a manipulačního poplatku ve výši 200,- Kč od zasílajícího.

Reklamace

 1. Kupující je povinen zkontrolovat zboží co nejdříve po jeho převzetí. Případné zjištěné vady musí kupující neprodleně písemně oznámit (dopis, e-mail) prodávajícímu. V písemném oznámení musí být uveden druh závady a nárok, který vůči prodávajícímu uplatňuje (tzn. výměna zboží za náhradní, dodání chybějícího zboží, sleva na zboží, odstoupení od smlouvy – vrácení zboží).
 2. Kupující má v souladu se zákonem o ochraně spotřebitele č.367/2000 v aktuálním znění možnost vrátit objednané zboží bez udání důvodů do 10 dnů. Za navrácené zboží může požadovat peníze a nebo jiné zboží.
 3. Vrácené zboží musí být v originálním obalu, nerozbaleno, nepoužito a nepoškozeno. Vráceny musejí být rovněž všechny dokumenty dodané s reklamovaným zbožím. Zboží kupující zašle prostřednictvím České pošty zpět prodávajícímu a to výhradně doporučeně a na své náklady. Prodávající má 14 dní, od fyzického obdržení a překontrolování vráceného zboží, na odeslání náhradního zboží kupujícímu nebo na vrácení peněz na bankovní účet kupujícího.
 4. Reklamace včetně odstranění závady bude vyřízena nejpozději do 30 dní od jejího nahlášení, popřípadě v termínu na kterém se kupující s prodávajícím domluví.
 5. Nárok na uplatnění reklamace má kupující jen v tom případě, že není překročeno doporučené datum spotřeby u reklamovaného zboží. Rozhodující pro uplatnění reklamace v tomto případě je datum podání u zásilkové (poštovní) služby.